14 września, podczas uroczystej konferencji swoją działalność zainauguruje projekt „Strefa Pomysłodawcy. Wsparcie 4.0”. To pilotażowy projekt Ministerstwa Rozwoju i Technologii, którego realizatorem jest konsorcjum składające się z Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, oraz Krakowskiego Centrum Innowacyjnych Technologii INNOAGH sp. z o.o..

Strefa Pomysłodawcy to miejsce upowszechniania innowacji, gdzie tworzone będą nowe idee i pomysły, które skupiają zespoły i ludzi gotowych do eksperymentowania i poszerzania swoich horyzontów. Fizyczne strefy dla innowatorów, studentów, wynalazców, badaczy, pasjonatów techniki, rodzin i dzieci zlokalizowane zostaną w trzech miastach: Puławach, Poznaniu i Krakowie – w siedzibach członków Konsorcjum. Strefy powstaną w celu pomocy, doradztwa i wsparcia technicznego dla osób kreatywnych, które mają pomysły dotyczące rozwiązań naukowych, zainteresowanych innowacjami. To platforma wymiany koncepcji, sprawdzania potencjału biznesowego, technologicznego i komercjalizacyjnego.

Dla osób zainteresowanych innowacjami, młodych ludzi i rodzin organizowanych będzie w Strefie szereg wydarzeń kulturalnych, warsztatów, spotkań, zajęć edukacyjnych oraz wydarzeń plenerowych.

Konferencję będzie można śledzić online przez kanały w mediach społecznościowych Strefy Pomysłodawcy, wśród zaproszonych gości nie zabraknie przedstawicieli rządowych, konsorcjantów, a także reprezentantów startupów inkubowanych m.in. w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym, którzy opowiedzą przyszłym pomysłodawcom o swoich doświadczeniach.