24 września odbyła się jubileuszowa, 15 już edycja Nocy Naukowców.  

W jednym czasie, w całej Europie odbyły się imprezy naukowo-rozrywkowe, podczas których naukowcy wyszli ze swoich laboratoriów i spotkali się z głodną wiedzy publicznością. Pokazy, eksperymenty, warsztaty – a wszystko po to, aby kolejny raz udowodnić jak pasjonująca i ciekawa jest nauka.

Wśród tylu ciekawych doświadczeń, młodych i zdolnych pasjonatów nauki nie mogło zabraknąć Strefy Pomysłodawcy. Podczas naszej prezentacji opowiadaliśmy pomysłodawcom, poszukującym pomocy w rozwoju swoich wynalazków jak nasz projekt może sprawić, że ich pomysł ujrzy światło dzienne.

Podczas tegorocznej edycji wydarzenia poznańskie uczelnie przygotowały dla uczestników ponad 130 filmów i pokazów. Swoje laboratoria udostępniły zwiedzającym w Poznaniu: Politechnika Poznańska, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe afiliowane przy Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN, a także Instytut Genetyki Człowieka PAN, oraz Instytut Fizyki Molekularnej PAN.

W celu uświetnienie okrągłej edycji Nocy Naukowców, na Politechnice Poznańskiej odbyła się uroczysta „Gala 15-lecia Nocy Naukowców”, podczas której wręczono statuetki „Gwiazda Nocy Naukowców”, dla najbardziej zasłużonych osób, dzięki którym, przez jedną noc w  roku możemy spotykać się i celebrować naukę.